Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

Youtube Para Kazanma Nedir? Nasıl Yapılır?

Youtube Para Kazanma

Youtube Para Kazanma, internetten para kazanma amacında olanlar için en etkili yolların başında gelir. 2018 yılında en çok araştırılan konuların başında yer aldı. 2019 senesinin ilk günlerinde de para kazanma yolları ve bu yollardan elde edilen gelir ilgi çekmeye devam ediyor. İnternetten para kazanma denince en popüler platformlardan olan Youtube üzerinden para kazanma 2018 yılında youtuberlar aracılığı ile bir hayli gündeme gelince Youtube’un popülerliğini arttırması işten dahi olmuyor.

Youtube üzerinden para kazanma gençler kadar orta yaşlı kişilerin de ilgi odağı olmayı sürdürüyor.Bir çok kişi gerekli araştırmlaları yapmadan bu mecraya girdiği için youtube’da neyi nerede yapması gerektiğini bilmiyor. Bu durum da bu girişimci hareketin başarısızlıkla sonuçlanmasına yol açıyor. Bizde bu yazımızda adım adım ne yapmanız gerektiğinizi açıklayacağız.

1- Youtube’a kayıt olun ve Kanal Açın

Youtube’a kayıt olmak için bir mail adresi ile https://accounts.google.com bağlantısından bir hesap açın. Ardından Youtube.com adresine giriş yaparak KANAL OLUŞTUR bağlantısına tıklayın ve kanalınızı açın. Kanalı açtıktan sonra kanalınız için bir Profil Resmi ve Kanal Resmi oluşturun. Bu adımları oluşturduktan sonra kanalınıza video yüklemeye başlayabilirsiniz.

2- Youtube’de Video İzlenmelerini Artırın

Youtube üzerinden para kazanmaya başlayabilmek için en az 4 bin saat izlenme almanız gerekiyor, bu ilk etapta zorlayıcı olabilir, ancak aşağıdaki önerilerimizi mutlaka kullanarak 4 bin saat izlenmeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Video yükledikten sonra eğer videolarınız hiç izlenmiyorsa yada çok az izleniyorsa bunun için yapılabilecek şeyler;

  • İlgi çekici video resimleri kullanın
  • Dikkat çekici video başlıkları kullanın
  • Gündemi takip ederek nelerin çok aktif olarak izlendiğini bulun ve bunlara yönelik videolar oluşturma başlayın. Örneğin bir seçim, müzik festivali, oyun çıkışı gibi…
  • Sürdürülebilir olun ve düzenli olarak video yükleyin
  • Çok video izlenen kanalların videolarının neden çok izlendiğini anlamak için o kanallara sık sık göz atın ve inceleyin
  • Videoda çarpıcı görseller ve videoya uygun müzikler kullanmaya özen gösterin
  • Yayınladığınız videoyu sosyal medya hesaplarınızdan mutlaka paylaşın

İnternetten daha bir çok farklı para kazanma yolu var fakat herbirinin birbirinden farklı zorlukları var eğer bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız bu zorlukları kabul edip bunların üstesinden gelmelisiniz.

4- Youtube Para Kazanma Yolunda İlk Adım

Kanalınıza videolar yükledikten sonra 4 bin saat izlenmeye ve bin aboneye ulaşınca Para Kazanma bölümü sizin hesabınız içinde aktif olur. Bu nedenle 4 bin saat izlenmeye ve bin aboneye ulaştıktan sonra Para Kazanma bölümüne girerek Youtube İş Ortağı olabilirsiniz. Youtube İş Ortağı olduktan sonra videolarınızda reklamlar çıkmaya başlar ve kullanıcılarınız bu reklamları izledikçe ve reklamlara tıkladıkça para kazanmaya başlarsınız.

Son olarak her işte zorluklar olduğu gibi bu işinde bir çok zorluğu var eğer bu zorluklar karşısında yılmayıp devam ederseniz sonunda başarıya ulaşırsınız.

Bir diğer girişimcilik hikayesi: Girişimciler Nasıl Başarılı Olabilirler?

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir