Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

Yazı Yazarak Para Kazanma Nedir? Nasıl Yapılır?

Yazı yazarak para kazanma, internetten para kazanma yolları arasında en hızlı iş bulunabilen yöntem olarak nitelendirilebilir. İnternet dediğimiz şey websitelerden oluşur. Bu websiteler de içerisinde makale yani yazı içerirler. Websiteler reklamlar üzerinden para kazanırlar. Bu reklamlar ne kadar çok görünürse o kadar daha fazla kazanç elde ederler. Bu reklamların daha çok görünmesi demek daha çok insanın websiteye girmesi demek. Eğer websiteye insan çekmek istiyorsak ilginç yazılar yazmalıyız. Bu ilginç yazılar ile ziyaretçi sayısı orantılıdır. Türkiye’nin en büyük websitelerinin onlarca yazarı vardır. Bu yazarlar çok sık bir şekilde yazı yazarlar. Ne kadar çok yazarlarsa o kadar çok da para kazanırlar.

Yazı yazarak para kazanma için ilk olarak nasıl yazı yazılcağını öğrenmek gerekir. Eğer ki kaliteli yazılar yazmaya başlarsanız müşteri aramak zorunda bile kalmazsınız. Müşteriler sizi bulur. Kaliteli bir yazı için bolca araştırma yapılmalı.

Yazı yazarak para kazanma için tüm dil bilgisi kurallarını en üst düzeyde bilmenize gerek yok. Önemli olan içeriklerin içerisindeki bilgiler. Köşe yazarlarının çoğuna bakın. Aslında öyle ahım şahım içerikler yazmıyorlar. Birçoğunda bir sürü imla yanlışı, devrik cümleler var. Paragraf kullanmazlar. Ama en büyük avantajları, birçoğu iyi bir araştırmacı. İşin özü de aslında bu. Makale yazmak istiyorsanız, siz de iyi bir araştırmacı olmalısınız.

Yazı Yazarak Para Kazanma İçin Yapılması Gereken Aşamalar:

  1. Türkçe imla kurallarına yapabildiğiniz kadar uymalısınız
  2. Yazacağınız konu hakkında olabildiğince araştırma yapmalısınız
  3. Cümlelerinizle okuyucuyu sıkmayın. Cümleleriniz uzun olmasın.
  4. Ara başlıklar ile anlatımınızı güçlendirin.
  5. Özgün içerik yazın. Başka bir websiteden bulup aynısını yazmayın.
  6. Doğru bilgiler verin. Zaten yanlış bilgi veren bir araştırmacı olamaz. Eğer olursa o bir araştırmacı değildir.
  7. Çok karışık bir anlatımdan kaçının. Eğer çok karışık bir anlatım yaparsanız okuyucu sıkılır. Okuyucunun sıkılması demek ay sonunda sizin sıkılmanız demek.
  8. Yazınızda bilgi akışı düzenli olmalıdır. Karmaşık olursa okuyucu anlayamaz ve çıkar.
  9. SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu ile uyumlu yazılar olmalıdır. Ne kadar çok optimize olursa o kadar çok ziyaretçi çekersiniz.
  10. Bitirdikten sonra yazınızı kontrol edin.

Devamını oku