Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

Wix mi WordPress mi? Hangisini Seçmeliyim?

wix-mi-wordpress-mi

Wix Üzerinden Site Kurmak

Kullanımı kolay olmasının sebebi, belirli modülleri sürükleyip bırakarak yerleştiriyor olması. Bu yapısı canlı ön izleme ile birleşiyor ve hızlıca web sitenizi kurabiliyorsunuz. Hiç bir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Çevrim içi mağaza kurduğunuzda Facebook sayfanızı kolay bir şekilde aktarım seçeneği sunuyor

Wix ile Oluşturulmuş E-Ticaret Sitesi Örneği

Dikkat çekici bir vitrin ile dükkanınızın görünüşünü kişiselleştirebilme imkanı sunuyor. Profesyonel tasarımcılar tarafından yapılan şablonlar arasından herhangi birisini seçip düzenleyerek E-Ticaret hayatına atılabilirsiniz. Hiç bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok, sadece internete ulaşabileceğiniz bir cihaza ihtiyacınız var. Tek bir yönetici paneli üzerinden siparişleri takip edebilir, ödemeleri alabilir ve bir çok bunlara benzer işleri halledebilirsiniz

Wix Ecommerce, tüm cihazlarda harika bir görünüm imkanı bulunduruyor. Kredi kartı ve farklı ödeme yöntemlerini destekliyor. Ayrıca satış için herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor.

Üst tarafta görülen görsel bir erkek giyim sitesinin şablonu. Bu şablonu özelleştirerek her türlü mağaza için kullanabilirsiniz.

Wix Paralı Mıdır?

Kendi içerisinde bulunan Vip seçenekleri dışarısında ve ücretli şemalar dışındaki her şey parasızdır. Bir web sitesi kurmak için gereken şeyler ücretsiz.

Wix’in Avantajlar

Çok sayıda şablon bulundurması sebebiyle istediğinizi bulamama seçeneğiniz yok. Şablonlar HTML5 ile yapıldığı için mobil ile uyumlu bir siteye sahip olabiliyorsunuz. Blog oluşturmak isteyen tüm herkese sosyal medya hesapları ile uyumlu ve RSS özelliğini de bulunduruyor.

İnternet sitenizde paylaşmak istediğiniz dosyaları ücretsiz bir şekilde Wix ‘in veri merkezlerinde saklayabilirsiniz. E-Ticaret siteleri için her şeyi tek yerde topluyor.

Wix’in Dezavantajları

En basit paketini para ödemeden kullanmamıza sunarken profesyonel bir alan adı bağlamanıza olanak sağlamıyor. Profesyonel alan adı bağlamak için ekstradan para vermeniz gerekiyor. Tüm mobil uyumlu şablonlardan birisini seçip uyguladıktan sonra o şablonu bir daha değiştiremiyorsunuz. Wix ‘in dezavantajları WordPress ile karşılaştırdığımızda çok daha ciddi sorunlar bulunduruyor.

Bu karşılaştırmada son olarak söyleyeceğim, Wix’i kullanmak çok kolay fakat WordPress kadar imkan bulundurmuyor.

Devamını oku