Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

Udemy’den Nasıl Para Kazanılır?

Udemy’den Nasıl Para Kazanılır

Udemy’den nasıl para kazanılır? Eğer insanlara öğretebileceğiniz bir bilgi birikiminiz ya da bir yeteneğiniz varsa video şeklinde dersler çekip udemy üzerinden satarak Udemy’den para kazanmayı başarabilirsiniz. Udemy’i bir ziyaret edin ve hangi kategorilerde ne tür eğitim setlerini olduğunu inceleyin. Böylece hem hangi konular üzerine eğitimler çekebileceğiniz konusunda bir fikir sahibi olmuş olursunuz.

Sitede Nasıl Eğitim Görevlisi Olunur?

Sitede de genellikle ingilizce eğitimler veriliyor ancak siz Türkçe’de ders anlatabilirsiniz. Daha sonra uzman olduğunuz konuyu seçip aratarak daha önce kaç kişinin bu konu hakkında eğitim verdiğini görebilirsiniz. 190 ülkede 20.000’den fazla öğreticinin bu işi yaptığını unutmayın ve kendinize güvenin asla pes etmeyin.

Daha sonra ücretsiz olarak kaydolup kendinize dinleyici kitlesi oluşturabilir ve yolunuza bu şekilde devam edebilirsiniz eğer bu şekilde ilerlemek istemezseniz sadece ilk dersinizi tanıtım amaçlı ücretsiz dinleyebilecekler. Öğreticilerin çok büyük gelir elde edebileceğinizi bilmelisiniz tabi ki sizin başarınız ve bilginizi aktarma beceriniz çok önemli. Ayrıca burada tanındıktan sonra farklı bir web sitesi açarak ve reklam alarak işi çok daha büyütebilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi her şey sizin çalışmanıza bağlı.

Udemy Eğitimi Nasıl Yapılır?

Siteye kaydolduktan sonra ve tabi konu belirledikten sonra iyi bir içerik yazısı yazmalısınız. İçerik kadar pazarlamanın da önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Videoyu çekmeden önce vereceğiniz bilgileri bir metin haline getirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır kimse karşında tekleyen bir öğretici istemez. Malzemelerinizi iyi ayarlamalısınız, ses ve görüntüde sıkıntı olursa bu durum izleyici kitlenizi azaltacaktır.

Udemy’den Nasıl Para Kazanılır?

Bir öğrenci direkt siteden sizin dersinizi bulursa %50 siz %50 Udemy kazanır. Öğrenci reklam ve promosyon duyurusuyla derse katılırsa kazanılan paranın %97’si size verilir. Bu da size verdiğiniz eğitimin reklamını yapmanız için olanak sağlar. Dış ortak dersi satın alırsa %50 ortak %25 eğitmen %25 Udemy kazanır.

Udemy’den Başarı Hikayeleri

Udemy ile bir çok öğreticinin video kursları yayınlayarak para kazanmaya devam ediyor. Örneğin David Travis eğitim videolarıyla 76 ülkeye ulaştı 185.000$ gelir elde etti. Aynı şekilde Nick Walter iPhone uygulamasıyla ilgili videoları ile sadece ilk ay 66.000 dolar kazandı. Bunun gibi bir çok kişi farklı eğitim videoları ile udemy üzerinden internetten para kazanmaya devam ediyor.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir