Takip Edin

Başarı Hikayeleri

Sünger Satarak Milyonlar Kazanan ANNE

Sünger satarak milyonlar kazanan anne

Sünger satarak milyonlar kazanan anne, bir makyaj sanatçısı olan Rea Ann’in başarı hikayesini anlatacağım.

Amerika’da yaşayan girişimcilik ile uğraşan anne, çeşit fark etmeksizin her türlü cilt ürününü kusursuz bir şekilde temizleyebilen, Beatyblender isimli dünyanın ilk köşesiz makyaj süngerini 2002 senesinde yaptı. Mariah Carey, Rolling Stones ve Whitney Houston gibi şöhret sahibi kişilerle çalışan makyaj uzmanı pembe, yumurtaya benzeyen süngeri sayesinde yaklaşık 400 milyon lira kazandı.

Rea Ann, oyuncuların suratına kusursuz bir şekilde fondöten uygulamak amacıyla süngerin köşelerini kesmeye karar verdiği zaman bir televizyon dizisinde çalışıyordu. Sünger satarak milyonlar kazanan anne :”Karavanımda makyaj süngerlerinin köşelerini kesiyordum ve bundan daha işe yarar bir çözüm olmalı diye düşündüm. Beatyblender isimli ürün böyle ortaya çıktı.”

 

Rea Ann, süngerin makyaj uzmanları tarafından popüler olmasını beklemişti. Fakat küresel bir başarı durumuna gelebileceği aklına gelmemişti. Başka bir röportajında şunları ifade etmişti: “Kendime ek bir para kaynağı oluşturmak için birkaç sünger satarak, çocuklarının eğitimi için bu parayı kullanabileceğimi düşündüm.”
Talebi karşılamak üzere kendine ait fabrikayı kurmadan önce süngerleri evinin garajında elleri ile yapıyordu.
Kuru veya sulu olarak kullanabilen sünger, siyah lekeleri kapatma, kontur ve gölgelendirme uygulamaları gibi birden çok fonksiyona sahip.

Sünger satarak milyonlar kazanan ANNE ne kadar sattı?

Mart ayında Racked 2007 senesinden şimdiye kadar 6.5 milyon adetten fazla sünger sattığını duyurdu. Ayrıca şunları da duyurdular:  “Her bir adet sünger ortalama 80 liraya satılıyor. Kısa bir hesaplama yaparsak satıştan kazanılan para 400 milyon lira civarında oluyor.”

Bronzlaştırıcı ve diğer kremleri sürmek için de süngerler yapan Rea Ann, tüm insanların kendisi gibi girişimci ruha sahip olanların bunu dışarıya kolay bir şekilde dışarı çıkartabileceğini söylüyor.

Eğer bir hayale sahipseniz veya kuruyorsanız, çok az bir çaba göstererek her şeyi başarabilirsiniz. Beautyblender ürünümüz, ne kadar da olsa sadece evime bir ek gelir kaynağı oluşturacağını düşündüysem de, bu ürün sayesinde şimdi ben bir CEO’ya dönüştüm ve ek bir gelir kaynağından kazanabileceğimden çok daha fazlasını kazanıyorum. Halen daha makyaj uzmanlığı yapmaya devam ediyorum. Fakat bu işi mecburi olarak değil sevdiğim ve kendimi geliştirmek için yapıyorum. Bu beni mutlu ediyor. Her şeyi başarabilirsiniz, sünger satarak milyonlar kazanan anne.”

Devamını oku