Takip Edin

İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri Neler Olabilir?

Herkesin en büyük hayali günün birinde kendi işine sahip olmaktır. Öğrenim hayatından büyük hayaller ile mezun olan gençler gerçek iş hayatına genellikle hayal kırıklığına uğrar ve kendi işini kurma hayallerini kurmaya başlar. Özel bir ilgisi, yeteneği yada hobisi olanlar için kimi zaman bu daha kolaydır. Ama bu durum maalesef herkes için geçerli değildir. Neye ilgi duyduğunu, neyi severek yapacağını bilmeyen biri için durum maalesef zordur. Bu gibi durumlarda iş kurma hayal olmaktan öteye geçememektedir ve mutsuz bireyler para kazanmak adına mutsuzca ordan oraya savrulmaktadır. Kimi zaman da uygun bulunan bir iş fikri maddi sebeplerden ötürü gerçekleşememektedir. İlham olacağını düşündüğüm bir kaç sermayesiz iş fikirleri paylaşmak isterim.

Sermayesiz iş fikirleri

  • Udemy’de Kurs Oluşturarak Para Kazanma

Udemy dünyanın en büyük online kurs platformudur. Her gün dünyanın her yerinden yüz binlerce kişi Udemy’e girip seçtiği bir kursu ücretli olarak satın almakta ve evden istediği her şeyi öğrenebilme olanağına kavuşabilmektedir. Siz de hakim olduğunuz herhangi bir konu hakkında bir eğitim videosu hazırlayarak bu platform aracılığı ile bu eğitim ilgili kişilere satabilirsiniz.

  • Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanma

Gittigidiyor, Sahibinden.com gibi sitelerde artık kullanmadığınız, iyi durumda olan ürünleri satarak işe başlayabilirsiniz. Bununla birlikte bir yada birden fazla üretici ile anlaşma yaparak sizin aracılığınız ile bu ürünleri yine bu gibi sitelerden satarak gelir elde edebilirsiniz.

  • Direksiyon Hocalığı Yaparak Para Kazanma

Günümüzde ehliyet sınavının zorlaşması ile birlikte, ehliyet almak isteyenler alınan eğitim ile yetinmeyip sınavdan önce ciddi bir çalışma sürecine girmek zorunda kaldı. Pek çok kişi, direksiyon sınavını geçebilmek için, iyi araba sürebilen ve öğretebilen insanlardan direksiyon dersi almaya başladı. Bunu yapabileceğinizi düşünüyorsanız sosyal medya yada çeşitli ilan sitelerinden ilan vererek öğrenci bulabilirsiniz.

  • Evcil Hayvan Oteli Kurarak Para Kazanma

Artık bir çok evde en az bir evcil hayvan bulunmaktadır. Evimizin bir bireyi haline gelen bu küçük dostlarımız seyahat zamanı geldiğinde biraz problem olmaya başlamaktadır. Yurtdışında oldukça yaygın olan bu iş kolu Türkiye’de de her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Buna uygun bir eviniz varsa seyahate çıkan insanların kedi yada köpeklerine evinizde bakabilir saat yada gün bazında ücretlendirme yapabilirsiniz.

  • Dublaj Yaparak Para Kazanma

Eğer etkili bir ses tonuna hakimseniz ve diksiyonunuz düzgün ise dublaj yapmak tam da size göre bir iş. Her gün binlerce dizi, film, çizgifilm ve belgesel yayınlanmaktadır. Bu sebeple ilgili kriterlere sahip iseniz bu işi yaşabilirsiniz. Kim bilir belki de kaliteli ve inandırıcı dublaj becerisine de ön ayak olursunuz 🙂

  • El İşi Yaparak Para Kazanma

Özellikle kadınların ilgisini çekebilecek bu iş kolu ile el yapımı çanta, şapka, takı, tablo yaparak özellikle turistlerin ilgisini çekecek dükkanlar ile anlaşma yaparak ürünlerinizi satabilir yada e- ticaret sitelerine koyarak gelir elde edebilirsiniz.

Yukarıda sıraladığım yada aklınıza gelen iş fikirlerini değerlendirirken faydası olacağını düşündüğüm İş Fikirlerim’den Hangisini Seçmeliyim? yazımızı da okumanızı tavsiye ederim. Hayalinizdeki işe kavuşmanız dileğiyle…

Devamını oku