Takip Edin

İlginç İş Fikirleri

Rent A Chicken Açmaya Hazır Mısınız?

Rent A Chicken

İlk olarak Amerikanın Pensilvanya eyaletinde başlayıp birçok eyalete yayılan Rent A Chicken uygulaması Kanada’da yayılmaya başladı.Kendi ürünlerinizi yetiştirdiğiniz doğal ve organik ürünleri tüketmeyi birçok insan ister. Ama günümüz şartlarında bu neredeyse imkansız. Modern şehirleşme ve yüksek binalar bizi çiftçilikten ve tarımdan uzaklaştırıyor.

İnsanlar doğayla, tarımla, hayvanlarla ilgilenmeyi sever ve stres atar. Bu yüzden hep tatil köylerine giderler. Çünkü şehir hayatı çok yorucu, stresli, kirli olabilir. Kendi besinlerini yetiştirmek isteyeceklerdir ama imkan bulamadıklarını düşünürler. Durum belkide öyle olamayabilir. Sizde kendi kurduğunuz Rent A Chicken şirketiniz ile insanlara bu hizmeti sunabilirsiniz.

Rent A Chicken Nedir?

Doğal beslenmek ve kendi yetiştirdiği ürünleri yemek isteyen müstakil ev sahiplerine mevsimlik olarak tavukları kiralıyorsunuz. Bu sayede insanlar sürekli tavukların bakımı ile endişelenmiyor. Doğal ve organik kendi yetiştirdikleri tavukların yumurtalarından faydalanabiliyor. Diğer insanlar tavuklar için yeri olmadığını, düzenlemelerden endişe duyduklarını ve maliyetli olduğunu düşünür. Ancak durum Rent A Chicken ile hiçte böyle değildir.  Tavuklar bizim için önemlidir. Kaliteli ve lezzetli besinlerden olan yumurta üretirler. Ortalama bir tavuk yılda 300’den fazla yumurta üretebilir. Birçok insan kuş besler peki ya kuşlarınızın sizi beslemesini istemez misiniz?

Rent A Chicken

Nasıl İşliyor?

Kiralama için arka bahçenizde tavuklar için güzel bir yer belirlendikten sonra gereken tüm malzemeleri kiralayan temin ediyor. Bunlar taşınabilir tavuk kümesi, iki veya dört adet yumurta tavuğu, tavukların yemleri ve tavukların bakım talimatlarını temin ediyorsunuz. Kiralama ve gereken malzemelerin teslimi için müşteriler ile görüşüp anlaşıyorsunuz. Kiralama tarihinin sonun doğru yeni bir kiralama için görüşüyorsunuz. Eğer müşterileriniz tavukları çok severlerse sahiplenebiliyorlar. Kiralama için birkaç farklı paket oluşturuyorsunuz. Paketlerin birbirinden pekte farkı olmuyor. Sadece tavuk sayısı, kümes tipi, yem kalitesi gibi küçük farklar oluyor.

Müşterilerinize de kısa süre sonra kendi organik yumurtalarını yetiştirmekten keyif alacaklardır. Ülkemizde pek yaygın olmasa da Amerika, Kanada’nın pek çok eyaletlerinde çok oldukça yaygın. İnsanlar için rahat ve düşük maliyetli olduğu için talepte oldukça fazla.

Bu yazımızı beğendiyseniz İlginç İş Fikirlerine Yolculuk yazımızı da okuyabilirsiniz.

Devamını oku