Takip Edin

İlginç İş Fikirleri

Kostüm Fotoğrafçılığı Yapmak

padişah kostüm görselleri

Kostüm fotoğrafçılığı,  değişik bir iş fikri olmasa da para kazandırma yönünde güven verecek ve gelir getirebilecek en güvenilir iş fikirlerindendir.

Bu işe başlarken maliyeti düşük olmakla birlikte dikkat çeken ve getirisi çok yani kar marjı yüksek olacaktır.

Günümüze sosyal medya mecralarında insanlar paylaşımlarında çok şekil değiştirmekte, kılıktan kılığa girmektedirler.

İşte burada tam fırsata çevrilecek bir hareket doğuyor, siz kostüm fotoğrafçılığı yaparak bu fırsatı avantaja çevireceksiniz.
Bunun için zaten sizde var olan yenilikçi, yaratıcı fikirlerinizi ön plana çıkarmanız, nerede ve nasıl yapılacak planını hayata geçirme ve karar vermeniz  olacaktır.

 

Kostüm Fotoğrafçılığın da Mekanlar

Bu işlerin mekanları genellikle festivaller,  turistik bölgeler,  bazı tarihi yerlerde ve bazı çeşitli etkinlikler gibi kalabalık ve değişik görsellerde fotoğraflanmak isteyenlerin sayısının bol olduğu yerlerdir. Buralarda kostüm fotoğrafçılığı yapmak ilk avantajlarındandır.

Bu tarz yerler bulmak için emin olun artık çok zor olmayan bir zamanda yaşamaktayız. Sosyal medya mecraları özellikle bu işin öncülüğünü yapan instagramdan büyük ölçüde yararlanabilir istifade edilebilirsiniz.
Turistlerin  çok olduğu alanlarda Roma Tarihi Gladyatör kostümleri, yerel turistlerin olduğu yerlerde de Osmanlı Padişah kostümleri kiralamanız, kostüm fotoğrafçılığı yapmanızda sizi bir adım rakiplerinizin önün de yürütecektir.

gladyator kostümler

Yöresel bir turistik turist kafilesinin yöresel kostümleri gelen turistlerin daha çok dikkatlerini çekebilir.
Bu arada çocuk yada büyük, kadın yada erkek fark etmez herkes kostüm kıyafetlerle hatıra fotoğrafı çekinmek isteyebilir.

Özellikle de günümüzde fotoğraf çekme tutkunları vardır bununla birleştirdiğinde hem sevdiği işi yapacak hem de para kazanmış olacak, kim bilir belki de işi büyütüp istihdam bile sağlayabilecektir.

Bu iş yelpazesine başlarken bu ürünleri satın alabilir yada sizde ürünleri kiralayabilirsiniz, fotoğraf maliyeti zaten uygun olacaktır. Size düşen detaylı bir araştırma yapmaktır sonrasında şahane fikirler ve ardından bol kazançlar gelecektir…

Buna benzer iş fikirler yazılarımızı da okuyabilirsiniz…

 

Devamını oku