Takip Edin

Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim’in İlk Adımı – Kitap Okumak

Kitap-okumak

“En iyi yatırımın insanın kendine yaptığı yatırımdır.” de bir çok başarılı kişi, ve bu durumun ilk adımını Kitap Okumak olarak tanımlarlar. Kitap okumak basit ve meşakkatli gelebilir ama faydaları ve size kattıkları yanında hiç bir önemi yoktur o meşakkatin… Defalarca kez okumak, kitabın faydaları gibi yazılar gördüğünüz. Biz de hazırladık bkz. *Kitap okuma alışkanlığı kazanma yolları **Kişisel gelişim kitap tavsiyeleri ***Kitap Önerisi – Hayatınıza Yön Verecek 5 Kitap gibi bir çok yazımız var. Ama bu gün sizler ile paylaşmak istediğimiz, medarı iftiharımız Barış Özcan’ın reklam içerikli ama faydalı kitap okuma rehberi…

Kitap okumak ve okutmak gibi bir çok faydalı işi aşılayan Barış Özcan, 90 günlük yaz tatiline sığacak ve günün kısa bi’ saat dilimini hedef alacak rehberi bizler ile paylaştı, izleyip inceleyip, hemen işe koyulalım. (90 gün geçiyor, öyle değil mi?)

“Barış abi, üniversite sınavı bitti ve yaz tatili başladı kendimi her yönden eksik hissediyorum. Benim gibi gençlere öneriniz var mı? Sanat ve sinema konusunda kendimi geliştirmek istiyorum, önerebileceğiniz kitaplar var mı?

Var!”

….

Kitap-okumak

Kitap-okumak

“Yaaa yazın da kitap okunur mu demeyin.” Okunur.Hatta canını bile okuruz. Var mısınız kitaplara meydan okumaya! Challenge zamanı. Ben diyorum ki sizlere vereceğim 12 kitaplık listenin tamamını bitirebilirsiniz. Nasıl bu kadar emin olabiliyorum? Bugün 19 Haziran 2019. Videolarımı yayınlandığı gün seyredenler bunu zaten biliyor 🙂 Bugünden itibaren okulların açıldığı 16 Eylül 2019 Pazartesi sabahına kadar önümüzde tam 90 gün var. Seçtiğim 12 kitabın tamamını okumak toplam 89 saat 14 dakika sürecek. Günde en fazla 1 saatinizi ayırırsanız bunların hepsi bitebilir. (ortalama bir süredir kendinizi test edip, programlayıp kendi planınızı yapabilirsiniz.)

Devamını oku