Takip Edin

Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim Kitapları Tavsiyeleri

kisisel-gelisim-kitaplari
Kişisel gelişim kitapları, kendimizi geliştirmek için başvurabileceğimiz en iyi kaynaklardandır. Düşündüğümüz zaman kendimizi geliştirmek, başarılı olmak kötü bir şeyler değil. Bu yazımda sizler için okuduğunuzda durup, üzerinde tekrar tekrar düşüneceğiniz kitapları listeledik. Umarım ki bu kitaplar hayatınıza dokunur.

Tavsiye Ettiğimiz Kişisel Gelişim Kitapları Listesi

1) İçindeki Devi Uyandır – Anthony Robbins

İçindeki devi uyandır kitabı, bedeninde, hislerinde, maddi durumunda ve yaşamınızda nasıl profesyonel olabileceğinizi öğretir. Herkes daha kaliteli hayatlar yaşamak için çalışıyor, sağlığını geliştirmek ve servetini büyütmek istiyor. Tavsiye ettiğim bu kitap, hayat amacımızı seçmek için pratik basamaklara sahip bir program snuyor. “İçimizdeki Devi Uyandır” dan çıkardığımız bazı dersler;

  • Seçimleriniz hayatınızı belirler
  • Yaşamınızı anında değiştirebilirsiniz
  • İnançlarımızı hayatımızı değiştirmek için kullanabiliriz
  • Hayatınız için zevkinizi teşvik eden ve acınızı azaltan kurallar getirin
  • Hayatında istediğini elde edebilirsin

2) Cennette Karşılaşacağınız 5 Kişi – Mitch Albom

Cennet, herkesin sahip olmak istediği ikinci bir başlangıca benzer. Oraya gittiğimiz zaman başımıza ne geleceği hakkında pek bir bilgimiz olmasa da, “Bence ,şöyle, bir yerdir” dediği inançlara sahiptir.

Cennet, ömrümüzde fark ettiğimiz ya da etmediğimiz rastlantıların bir hesabıdır.

Cennette karşılaşacağınız beş kişi aramızdan birinin ikinci yolculuğunu yaparken olmasını umduğu cenneti arayış öyküsüdür. Cennet, onun hayatını farkında olmadan şekillendiren beş kişiyle karşılaştığı ve aslında onların tüm yaşam zinciri içinde ne anlama geldiğini öğrendiği yerdir.

3)Mutluluk Sanatı – Dalai Lama

“Yaşamın asıl amacının  mutluluğu bulmak olduğu kanığsındayım. Bir dine mensup olalım ya da olmayalım veya farklı farklı dinlere mensup olalım, hepimiz ömrümüzde öteki taraf için çalışıyoruz. Bu sebeple, ömrümüzün gerçek yönü mutluluğa doğrudur.”

İnsan ırkının en iyi ruhsal yöneticilerinden biri olan yazarımız, o aşırı zor ulaşılan sakinliği ve bizim bu içsel sulhu nasıl sağladığımızı anlatmakta. Kendinize ait yeni şeyler keşfedeceksiniz.

4) Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen R. Covey

Kişisel, işsel ve ailevi problemlerin cevabında ilke merkezli bir yol benimseyen ve toplam kalite düşüncesinin ileri gelenlerinden olan Stephen R. Covey, dikkat çekici örneklerden yola çıkarak, insana yakışır bir biçimde dürüst, rahat, başarılı bir ömür için farklılığa ayak uydurmaya yarayan alışkanlıkları belirliyor. Farklılıklardan ortaya çıkan fırsatlardan faydalanmak için lazım olan bilgelik ve güce sahip olmanın yollarını gösteriyor.

5) Simyacı – Paulo Coelho

Simyacı, İspanya’dan yola çıkıp Mısır piramitlerinin eteklerine gidip hazinesini bulmaya giden Endülüslü bir çoban olan Santiago ‘nun hayali yaşam öyküsü. Fakat aynı anda bir “nasihat name”; “Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğu nasıl kuracaksın?” gibi problemlere cevap bulmaya çalışan bir hayat ve ahlak rehberi. Mistik bir prei masalına benzeyen bu romanın, dünyanın her tarafında bu kadar sevilmesinin sırrı,  kuşkusuz bu rehberlik özelliğinden kaynaklanıyor.

Kişisel gelişim kitapları listesi işinize yaradıysa ve diğer kişisel gelişim yazılarını okumak istiyorsanız tıklayın.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir