Takip Edin

Ek İş

İnternetten Para Kazanma Nedir? Nasıl Yapılır?

internetten-para-kazanma

Günlük yaşantınızı güzünüzün önüne getirin. Yeni bir bilgisayar, yeni bir kıyafet, ayakkabı, gitar, araba…  almak istemişsinizdir. Fakat şu anda özellikle dünyada bulunan COVID-19 hastalığından kaynaklanan ekonomik kriz yüzünden bir ürün satın almak aşırı derecede zor. Çoğu kişi şu sıralar internette veya televizyon karşısında zamanını geçiriyor. O yüzden internetten para kazanma için en iyi zamanlar diyebiliriz.

⦁ Amazon’da dropshipping yapmak

Amazon’da dropshipping yaparak para kazanmak öğrenciler için çok iyi bir evde gelir yöntemidir. Bir kuruş bile harcamadan bu işe başlayabilirsiniz. Dropshipping’in mantığı çok basittir. Bir satıcı tarafından satılan ürünü seçersiniz. İnternetten ürün ile alakalı çeşitli bilgiler toplarsınız. Ardından kendi hesabınızdan bir tane bu ürün ile ilgili ilan oluşturursunuz. Tabi daha pahalı olacak biçimde. Birisi sizden ürünü almaya kalktığında, daha ucuz olan ürünü onun adresine kargolarsınız. Fakat aşırı dikkatli olmanız gerek. İlk olarak internette olan aşırı pahalı eğitmenlere kanmamalısınız. Amazon’da ürün satmak için sadece 40 dolar ödeyerek sahip olunan profesyonel hesaba ihtiyacınız yok. Amazon Seller Central üzerinden individual satıcı olarak da satış yapabilirsiniz. Bu hesap ürün başına 1 dolar keser. Dropshipping oldukça zaman ister ve yüksek oranlarda kar edemezsiniz. Ama denemek bedava

⦁Shopify Mağazası Satmak

Shopify mağazası açmak ile işe başlarsınız. Aliexpress’ten bulduğunuz ürünleri siteye koyarsınız. Mağazayı gerçek bir mağaza gibi süsleyin. Dikkat etmeniz gereken şey, ürün fotoğraflarının tek tipte olmasıdır.  Ücretsiz temalar ve ücretsiz fotoğraflar sayesinde efsane tasarıma sahip mağazalar yapabilirsiniz. Bu mağazaralı Shopify Exchange Marketplace’de satışa sunabilirsiniz. Eğer biraz HTML ve SEO biliyorsanız işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Shopify Exchange Marketplace’de en düşük fiyatlı mağaza bile 50 dolardan başlar.

⦁Affiliate Marketing

Türkçesi, satış ortaklığıdır. Bu internetten para kazanma yolu ile bir önceki maddede olan “Blog Yazarak Para Kazanma”  yolunu birleştirirseniz harika sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu yöntemde evde bize verilen referans kodunu paylaşarak, ürün veya hizmet satmaya çalışıyorsunuz ve bunun sonucunda komisyon alıyorsunuz. Bu yolun taktiği belirli bir kitleye sahip olmanz gerekli.

⦁Blog Yazarak İnternetten Para Kazanma

“Sen ciddi misin! Ben zaten düşünememiştim” demeyin. Şu anda ben blog yazıyorum ve bundan para kazanıyorum. Ama bana bütün bu işleri öğreten kişiden örnek vereceğim. Bu kişi İsmet Eroğlu  . Bunu size nasıl yapılacağını anlatmayacağım. Kendisinin YouTube kanalları ve Udemy kursundan nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Kendisi sadece web site kurarak ve blog işleri ile uğraşarak kendisine bir tane Volkswagen Scirocco aldı. Ardından Audi A5 aldı. Şu anda da BMW 535 XDrive ‘a sahip. Kendisine buralardan ulaşabilirsiniz:

⦁Freelance İşler Alıp Yaparak

Türkiye’de Bionluk, Armut.com gibi web sitelerde freelance çalışıp evde internetten para kazanabilirsiniz. Yurt dışındaki Fiverr, Upwork, Freelancer gibi platformlardan da iş almanız ve döviz kazanmanız mümkün. Payoneer, Hyperwallet gibi ödeme sistemleriyle kazancınızı burada harcayabilirsiniz.

Freelance metin, yazı, makale yazarlığı için ayrı bir yazımız var. İlk başlarda oldukça zorlanabilirsiniz. Fakat zaman geçtikçe alışıyorsunuz. Makale Yazarak Para Kazanma

⦁E-Kitap Yazmak

Normal hayatta kitap yazmak tahmin edilenden daha masraflıdır. Fakat e-kitap yazmak düşünüldüğü kadar masraflı değildir. E-kitap yazmak daha hızlı yazılır, daha hızlı yayılır. Bu sayede kitabı yazdıktan kısa süre sonra ciddi paralar kazanabilirsiniz. Sadece Türkçe yazmak zorunda değilsiniz. Eğer yeteri kadar yabancı dil biliyorsanız daha geniş çapta yayın yaparsınız. Ayrıca bu yöntem ile kitabı yazdıktan sonra sürekli olarak bir gelir kaynağınız olur.

⦁Udemy Üzerinden Kurs Vermek

Bir konu üzerinde uzmanca eğitim verebilecekseniz, bir eğitim serisi hazırlayıp yayınlayabilirsiniz.

⦁Müzik Dinleyerek

Çok şaşırtıcı değil mi? Çoğu müzik grubu şarkılarının hepsini yayınlamadan önce Slicethe Pie diye bir siteye 90 saniyelik kısmını yüklüyor. Eğer siz de müzik konusunda kendinizi durduramıyorsanız bu şarkıları dinleyerek dolar cinsinden internetten para kazanma şansını elde edebilirsiniz.

⦁Fotoğraf Çekip Satmak

Çektiğiniz fotoğrafları Shutterstock, Deposit Photos, istockphoto, Fotolia, Dreamstime, Stockxpert gibi çeşitli platformlarda satabilirsiniz. Hepsinin üyelik şartları başkadır.

⦁Uygulama Yükleyerek Para Kazanma

Media Insiders ve Google Screenwise uygulamalarını yükleyerek evde ek gelir elde edebilirsiniz. Bu uygulamalar; internet kullanımınız, sosyal medya alışkanlıklarınız ve benzeri birçok bilgiyi işliyor ve pazarlama stratejilerini güçlendirmek isteyen firmalarla paylaşıyor.

Devamını oku