Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

Instagram’dan Para Kazanmak Gerçekten Mümkün!

İnternet çağında yaşıyoruz ve internet günümüzün neredeyse günümüzün her alanında var. Sabah uyanır uyanmaz telefonumuzu elimize alıp internette ve sosyal medyada takılmak rutinimiz halinde. Konu İnternetten ve Instagram’dan Para Kazanmak olunca insanlar biraz korkuyor. Nedeni ise hala internetin gücünü ve büyüklüğünü kavrayamamış olmaları. Ama biraz araştırınca internetten güzel hatta büyük paralar kazandığını öğrenebiliyoruz. Bu yazıda size Instagram’dan para kazanılıp kazanılmadığını değil (Çünkü kazanan çok insan var.) nasıl para kazanabilirsiniz onu anlatacağım.

Bugünlerde sosyal medya deyince aklımıza gelen ilk isimlerden birisi olan Instagram bir hayli popüler.Her gün milyonlarca insanın fotoğraf, video paylaştığı bir medya.

Instagram’dan Para Kazanmak Nasıl Oluyor?

Öncelikle Instagram’dan satış yaparak para kazanmak da mümkün ama bundan bahsetmeyeceğim. Çünkü bu aslında e-ticaret yapmak da diyebiliriz. Satış yaparak para kazanmak en karlı ve en bilindik yöntem değil.

Daha karlı ve daha az efor isteyen diğer yöntem ise hesabınıza reklam almak. Reklam almak deyince aklınıza hemen büyük hesaplar gelmiş olabilir ancak sadece büyük hesaplar değil küçük hesaplar da reklam alıyor. Reklam almak için 100.000, 500.000 gibi büyük kitlelere sahip olmak zorunda değilsiniz. Küçük hesaplarda reklam alabiliyor. Takipçi sayınız reklam almanıza engel bir durum değil sadece kazanacağınız miktarı etkiler.

Hangi Sıklıkla Reklam Yayımlayacağım?

Bu tamamen size kalmış bir durum. Takipçilerinizi sıkmayacak şekilde ayarlamanız gerekir. Bu durumlarda genelde uzun vadeli anlaşmalar yaparsınız. Yani reklamını yapacağınız şeyi ayda bir veya iki haftada bir gibi zamanlarda paylaşarak reklamını yaparsınız.

Reklam Verenlere Nasıl Ulaşabilirim Veya Benimle Nasıl İletişime Geçerler?

Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan şirket neredeyse yok.  Durum böyle olunca reklam alabileceğiniz şirket sayısı oldukça fazla oluyor. Eğer yeterince büyükseniz genelde firmalar sizi bulur.

Ancak ne kadar büyük olursanız olun nasıl olsa reklam buluyorum deyip hesabınızı pazarlamanız gerekir ve aktif olmanız önemlidir. Farklı sosyal medya hesaplarınızla(Facebook, Blog, Youtube vb.) bağlantılar kurarak daha fazla kullanıcıya erişebilirsiniz.

Sayfanızı içeriklerine benzer içerikler üreten büyük sayfaları sürekli takip etmelisiniz. Markalar onlarla iş yapıyorsa sizinle de yapabilirler, markaların sizden haberi olsun mutlaka.

İçeriğinize uygun sayfalarla iletişime geçip viral reklamlar yapabilirsiniz. Bir gezi blogu yazarısınız ve bir markanın sattığı çadırı instagram’da gönderi olarak nasıl paylaşım yapabilirim diye düşündünüz. Firmaya karar verip anlaştıktan sonra reklamı nasıl yapacağınıza da karar verdikten sonra bu şekilde pazarlama yaparak para kazanabilirsiniz.

Peki Hesabımı Nasıl Büyüteceğim?

Büyük hesaplara baktığınızda insanların ilgisini çeken içerikler ürettiğini görürsünüz. Bu içerikler size göre saçma olabilir ancak başka insanların dikkatini çekebilir. Bu yüzden kendinize şu soruyu sormalısınız “Benim içeriklerim ne olacak?”

Genelde büyük hesaplara baktığınızda tek bir platformdan ilerlemiyor. Eğer bir gezginse instagram hesabına ek youtube kanalı veya gezi blogu da var. Bu sayede farklı mecralar üzerinden trafik toplamış oluyor. Asla tek platformdan ilerlemeyin. Farklı hesaplardan da mümkün olduğunca aktif olun ki trafik toplayabilesiniz.

Eğer mümkünse sadece Türkiye’ye hitap eden bir iş değil dünyaya hitap eden bir iş yapmaya çalışın.  Eğer işinizi tutturur ve dünya çapında güzel takipçi sayısına ulaşırsanız kazanacağınız para da bir o kadar yüksek olacaktır.

Okuduğunuz için teşekkürler. Bu yazımı beğendiyseniz Amazon Dropshipping Nedir? Nasıl Para Kazanılır? adlı yazımı da okuyabilirisiniz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir