Takip Edin

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirlerine Yolculuk

ilginç iş yolculuğu

İLGİNÇ  İŞ FİKİRLERİNİN  YOLCULUĞU BAŞLADI

Güzel Bir  Yolculuk Planladık

Bu yolculuk eminiz ki hem bize hem de bize eşlik edip,   bizi takip edenlere yararlı olacaktır, kısacası benzer konu ve konularla ilgilenen  bütün bir topluma faydalı olacaktır. Umudumuz, düşüncemiz, niyetimiz, fikrimiz ve çalışmamız bu yönde.

Bir bilgi serisine, programına başlayacağız. Belki de bu çalışma vardır yinede  olsun tekrarlansın daha çok insana ulaşsın, yararlı, fayda olsun. Bilgiden bilge toplum oluşsun.

ilginç iş fikirlerini takip yolu

Yolculuğumuzun Teması

Çevremizde, şehrimizde, yurdumuzda hatta dünyada ki ilginç iş fikirlerini araştırmak, bulmak, öğrenmek,  derleyip paylaşmak.  Güzel şeylere sebep olmak.

Seri oluşturup birkaç günde bir araştırdıklarımızı aktarmak istetiyoruz.
Hem öğrenmiş olacağız hem öğretmiş haberdar etmiş olacağız. Böylelikle buna benzer olaylardan etkilenip belki kendi fikrini düşünceni projeni hayata geçirecek birileri olur.  Yada vazgeçmekte olduğun hayalini tekrar körükleyenler  olur. Olur ya kırılan cesaretini  toplar,  bilinmez beklide bunlardan habersizdir,  fikri olur sirkelenir kalkar bende yaparım der yada anlatır başkalarının yapmasına vesile olur sebep olur.

İlginç olan dünyamızdan ilginç yıllar, günler, haftalar hatta saatler yaşıyoruz yaşantımızda o kadar çok ilginçlikler var ki haberler, olaylar, sistemler, söyleyişler, görüntüler. Hayatımız böyleyken zamanımızın büyük bir bölümüne sahip olan  iş dünyamızda da tabi ki gariplikler ilginçlikler olacaktır. İşte en dikkat uyandıran ve ilgi çekecek bölümlerden biriside bu alandır. Bu alanda araştırma yapıp bilgi toplarken, sanal alemden  gereğinden fazlasıyla istifade edeceğiz bu fikirleri düşünceleri bilgileri toparlayacağız.

Madalyonun Diğer Yüzü

Evet bu iş dünyasının,  gerçekten de çok ilginç iş fikirleri  iş düşünceleri ve işleyişleri vardır.  Bazıları faaliyete geçmiş bazıları bekliyor bazıları ilham oluyor bazıları neden olmasın düşüncelerinin  ışığını yakıyor.  Kimilerine göre hobi,  kimilerine göre anlamsız veya  fobi olan bu işler, fikirler, sistemler  bilinir yada bilinmez ama bu işleyen fikirlerin diğer yüzünde, yani arka tarafın da  bu bir meslektir belki de, belki de bir sevdadır bir değerdir  belki de ilginç dünyanın ilginci olan geçim kaynağıdır.

Bu değişik garip ve hayret verici iş ve işleyiş fikirlerini derleyip sizlere aktaracağız. Her ne kadar ilginç olsa da fikir fikri doğurur. Yüreğinde aklında var olan ama gizlenmiş değerli mücevherleri  değerini bulsun diye vitrine koyacak ve değerli kaynaklarını bulacak çıkaracak belki de insanlığa fayda verecek yanardağı tetikleyecek, fikrin fitilini ateşleyecek yada başka bir bölümün kapısına anahtar olacak, girişimcilik ruhunuzun mihenk taşını oluşturacak.

Hadi serimize başlayalım…

Takipte kalın devamı gelecektir, paylaşım yapın faydalı olacaktır, okuyun  okutun fikirler doğacaktır.

Devamını oku