Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

E-Mail Marketing ile Nasıl Para Kazanılır?

E-mail marketing, internetten para kazanma için yapılabilecek farklı seçenekler arasındadır. E-mail marketing, müşteriler ile direk olarak ulaşmanın en hızlı yollarından birisidir. Fakat e-posta atılacak kişinin isteği dışında yapılması suç teşkil eder. Son zamanlarda çoğu ülkede, kullanıcı isteği dışında yapılan e-mail marketing için çeşitli yasal düzenlemeler yapıldı.

Kurallara uygun bir şekilde e-mail marketing nasıl yapılır?

E-posta almak isteyen kullanıcılar bulmak için kendi mail listenizi oluşturmalısınız. Eğer ünlü bir websiteniz varsa mail listesi oluşturmak çok kolaydır.

Sadece isteyen kullanıcıların olduğu e-mail listesi nasıl yapılır?

Yazı yazarak para kazanma ile ilgili bir web siteye sahip olduğumuzu düşünelim. Bu halde web sitemizi takip edenlere yazı yazarak para kazanma için yapılması gerekenleri anlatan bir broşür hazırladığımızda bu broşür onların ilgisini yeterince çekecektir.

Bu broşüre ulaşmak isteyenlerin web sitenize kayıt olması gerektiğini söylerseniz, e-posta listesini çok kısa bir sürede oluşturabilirsiniz. Bunun sonucunda broşüre sahip olmak isteyen yüzlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Bunları yapmak yasal olarak serbesttir.

E-mail marketing sayesinde nasıl kazanç sağlarım?

Çoğumuz üyesi olduğumuz e-ticaret sitelerinden düzenli olarak indirim mailleri alıyoruz. Bu, e-mail marketing için en basit örnek olarak verilebilir. Ayrıca e-ticaret siteleri gerçek satıcılara göre daha avantajlıdır. Çünkü üyelerinin alışkanlıklarını veri tabanlarında tutuyorlar.

Eğer kişisel olarak e-posta pazarlama stratejisi uygulayarak para kazanmak istiyorsanız, bir diğer internetten para kazanma yöntemi olan satış ortaklığını tavsiye ederim. Satış ortaklığı ile binlerce ürün ve binlerce mail bulabilirsiniz.

Bu ürünleri kullanıcıları sıkmadan mail atarak satarsanız para kazanabilirsiniz. Ancak aşırı derecede çok mail atarsanız yani reklam maili atarsanız kullanıcılar listenizden çıkar ve siz de para kazanamazsınız. Kısacası insanları sıkmayın.

Geri dönütlerin artması için müşteri ile birebir gibi çalışmak önemlidir. Örneğin, teknoloji ile ilgili bir blog açtığımızı düşünelim. Bu blog sayesinde bir izinli mail listesi yaptığımızda, teknolojiye ilgi duyan insanlara ulaşma imkanımız bulunacaktır. Oluşturduğumuz bu istekli mail listesi, teknolojik alet satan e-ticaret siteleri ile birlikte satış ortaklığı yaparak, hem ciddi para kazanabilir hem de ciddi geri dönütler elde edilebilir.

Son olarak e-mail marketing ile para kazanacakların dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Rastgele mail listeleri kullanmak kötü sonuçlar çıkarır. Mail listenizdeki kişi adeti önemli. Fakat asıl olanlar ilgi duydukları alanlar. Reklam çalışmaları, sadece hedef kitleye yönelik yapıldığı taktirde iyi sonuçlar verir.

Devamını oku