Takip Edin

Yeni İş Fikirleri

Düzenli Olarak Siparişlerim Gelsin

Tekrar Onay Bekleme Gönder Gelsin

Herkes hayatında düzenli olarak kullandığı ürünleri düzenli olarak sipariş etmez. Ama düzenli olarak siparişler verenler vardır.
İşte bunu baz alarak düzenli bir zaman dilimin de sipariş verenlerin ilgi otağı olacak ilginç olmasa da değişik ilgi uyandıracak güzel bir iş fikridir.

Düzenli Gelecek Sipariş Listem 

Bir kere talimat verirsin, bilgilerini girersin gerisinde kafan rahat olur. Düzenli olarak her hafta her ay, yıl yada özel belirlenmiş zaman dilimlerinde istedikleri ürünleri müşterisine gönderen bir iş yelpazesi. Popüler, yaşam standartları yüksek  ülkelerde aktif olan bu sistem,  ülkemizde de kullanılmaya başlanmış görünüyor.
Mecburi ihtiyaçlar, kişisel giderler, lüks harcamalar vs.
(gıda, tekstil,  sağlık, teknoloji, kırtasiye, inşaat, hizmet, tarım)
Örneğin;
* düzenli olarak alınan ilaçlar
*hasta bakım vakti geldi
*öğrenci olan yada öğrencisi olan öğrenci ihtiyaçları
*bebek için mama, bez, süt  vb.  rutin tüketilen ihtiyaç ürünleri
*çocuklara süt gelsin düzenli
*su mu dedeniz, kahve ve çay, meşrubatlar ve kuru yemiş
*ben inşaatçıyım bana düzenli çivi gönder
*100 hektarlık arazim var tarla sürüyorum gübre gelsin
*düzenli taze sebze meyve gönderir misiniz
*gönder çiçek olsun gül olsun gönder
*kedi ve köpeğimin maması gelsin
*…

tüketilen ürün siparişleri

Evet liste istemediğiniz kadar çoğalır ve aynı oranda tüketilen ürünler kategorileri de  zenginleşir. Buda farklı segmentleri  meydana  getirir,  bütçeler konuşur,  konseptler  oluşur.
Ya bütün ihtiyaçlara cevap verecek bir merkez olur yada kendi bölümünü belirler hizmet verilecek ürünler kategorisini oluşturursun sadece temin edeceğin ürünlerle  hizmet verirsin. Beklide hobi olarak yaparsın yada ek iş belki de patenti sende olan ürünleri bu sisteme bağlar entegre eder satarsın.
Sadece kullanılabilinen ürünler mi olacak bu Düzenli Olarak Siparişlerim  Gelsin  İş Fikrinde;  tabi ki de farklı işlevler de bulunacak; hizmet sektöründen,  sağlık dünyasından  yada dilsiz dostlarımız olan havanlar dünyasına kadar bir çok farklı alanda bölüm açılabilinir.
İnsan varsa ihtiyaç bitmez, insanın varsa isteklerin sonu gelmez bunun için eklene bilinecek konular tükenmez.
Geriye kalan güzel bir motivasyondan sonra sektörü seçip faaliyetlere başlamak.  Gerisi artık girişimcinin ilgi alakasına, yetenek ve imkanına kalmıştır.

 

Devamını oku