Takip Edin

Web Site

DA Yükseltmek (Domain Authority)

Domain Authority

Domain Authority (DA)Moz isimli firma tarafından geliştirilmekte olan bir internet sitesi metriğidir. DA yükseltmek SEO için aşırı derecede faydalıdır. SEO ile ilgisi olanlar veya herhangi bir SEO araştırması yapanlar duymuştur. Oldukça önemli bir metriktir. Domain Authority değeriniz ne kadar fazla olursa, daha fazla ve güçlü trafik ve yüksek rütbe değerlerine sahip olursunuz. Peki bu ” domain authority ” denilen şey değiştirilmesi mümkün olan bir şey mi, yoksa değiştirilemez bir değer midir? Bu değeri değiştirmek için sizin yapabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor.

DA Yükseltmek (Domain Authority

En basit düzeyde, kaliteli bir bağlantı profili oluşturmak için iki şey uygulamanız gerekir. Fakat daha birçok çeşitte bunu yapabilirsiniz.

  1. Kötü bağlantılardan kurtulun.
  2. Kaliteli bağlantılara sahip olun.
  • Moz şirketi, DA yükseltmek için (Domain Authority) genel olarak SEO değerlerinizi yükseltmeniz ve kalitelileştirmenizin gerektiğini önemle vurguluyor. Site yapısı, site içinde dolaşım, URL yapısı, meta etiket düzeni, başlık etiketleri, kelime sayısı adeti anahtar kelimeler, anahtar kelimelerin kullanım şekli, alt etiketler, vb. SEO ve içerik pazarlaması özelliklerini sitede bulundurması aşırı derecede önem arz eder.
  • Çok fazla adette bağlanabilir içeriği internet sitenizde bulundurmanız gerekir. Bağlanabilir içeriği en iyi uzun ve kaliteli içerik olarak açıklayabilirim. “Siteniz için En İyi “Alan Adı” Nasıl Seçersiniz?”  yazısı bu durumu en iyi açıklayan örnek olabilir. Çünkü hem kendi sitem için yararlı hem de okuyucu için oldukça fazla faydalı.
  • Site içerisinde bulunan bağlantıları güçlendirmeniz önemlidir. Site içi bağlantısı bulunmayan siteler ekranı olmayan bilgisayara benzer. Ne yaptığınız arama motorları tarafından zor anlaşılır.
  • Düşük kaliteli bağlantılarınızı reddetmeniz gerekiyor. Bağlantı profilinizi temizlemek için sizi cezalandırana kadar beklemeyin. Şimdi yapın ve bunu aylık veya iki aylık bazda yapmaya devam edin.
  • Bu yazdığım maddeleri adım adım bir şeyleri atlamadan yapmaya çalışın. DA (Domain Authority) değeriniz elbette yükselecektir. Bununla da kalmaz. Siteniz arama dostu olur. Bu sayede daha fazla ziyaretçiye ulaşırsınız. DA puanınızı yükseltmek için zamana da ihtiyacınız var. Domain yaşınız arttıkça DA değeriniz de artacaktır. Siteniz yaşlandıkça kendine yer edinecektir. Bunun için de bıkmadan sitenizle ilgilenmeniz gerekir.

Devamını oku