Takip Edin

İnternetten Para Kazanma

Çeviri Yaparak Para Kazanma Adımları

Eğer çeviri yaparak para kazanma istiyorsanız ana diliniz dışında bir dil bilmeniz gerekiyor. İnternet üzerinde çoğu bilgi İngilizce olarak paylaşılıyor. Çoğu haber sitesi bu haberleri Türkçe’ye çevirir ve kendi sitesinde yayınlar. Fakat tüm sitelerin yazarları İngilizce bilmiyor. İnternette gezinirken belki görmüşsünüzdür; bazı siteler sadece çeviri hizmeti veriyor. Ayrıca bunun için mütercim tercümanlık okumanıza gerek yok. İnternetten para kazanma için iyi bir yöntemdir.

Bu işlere ilk olarak başlayacaksanız sizden referans ve örnek çalışmalar istenecektir. Fakat bu işin kötü yanlarından biri, size verilen işi anında yapılmasının şartıdır. Yani sizi belli zamanlarda bilgisayar başında bağlıyorlar. İnternet gibi ucubucu belli olmayan bir mekanda buna da çözüm var.

Çeviri yaparak para kazanma ile ne kadar kazanırım?

Herhangi bir freelance iş bulma sitesinde az bir bütçe ile başlarsınız. Fakat birbiri ile bağlantılı içerikler yazarak bu paraları yükseltebilirsiniz. Örneğin, ilk işinizde 5 dolar karşılığında 300 sözcük çeviri yapacağınızı söylersiniz ve şartların alt kısmına her 300 kelime için 5 dolar daha talep edebilirsiniz. (Not: Sayılar gerçek değildir.)

Eğer işinizde daha da profesyonel olursanız aranan eleman olursunuz. Aranan eleman olmak demek daha çok müşteri ve daha da çok para demek. İşinizi ne kadar hızlı yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Örneğin, bir işi 1 saatte yaptığınızı varsayalım. Bu işi yapma hızınızı 30 dakikaya indirirseniz 1 saat içinde 2 iş yaparsınız. Bu iki işi yine 5 dolardan yaptığınızı varsayarsak 10 dolar eder. Günümüz kuru ile (1 dolar: 5,95 Tl) 59,46 TL yapıyor. Kendi işinize ek olarak ya da ana işiniz olarak çeviri yaparak para kazanma işi çok mantıklı.

Yazı yazarak para kazanma ile ilgili bir yazımız vardı, yabancı dil bilme yeteneğinizi ve yazı yazma becerinizi birleştirerek kendi blogunuzu açabilir ya da sadece İngilizce’den Türkçe’ye çeviri değil Türkçe’den İngilizce’ye de çeviri yapabilirsiniz. Eğer yabancı müşteriler bulursanız kazançlarınız katlanacaktır. Çünkü günümüzde döviz çok değerli. Döviz kazanırsanız aynı işten çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Eğer çeviri konusunda kendinize yetecek kadar iş alamıyorsanız kendiniz iş oluşturun. Kendinize bir blog açabilirsiniz. Blog açmak oldukça sermayesiz bir internetten para kazanma yöntemidir. Fakat blog üzerinden para kazanmak zaman isteyen bir iştir. Açtığınız gibi para kazanmazsınız. Acil paraya ihtiyacı olanlar ya da beklemek istemeyenlere söyleyebileciğim tek bir şey var, tüm freelance iş bulma sitelerini tek tek gezin ve iş arayın.

Devamını oku