Takip Edin

Başarı Hikayeleri

Arnold Schwarzenegger Bir Mr. Olympia

Arnold Schwarzenegger

30 Temmuz 1947’de Avusturya’da polis şefi olan annesi (Aurelia Jadryn Schwarzenegger) ve babası (Gustav Schwarzenegger)’ oğlu olarak dünyaya geldi. Ailesi Katolik kilisesine sıkı sıkıya bağlI ve disiplinli bir aileydi. Çocukluk zamanında hep güler yüzlü ve neşeli olan Arnold’un ailesinin ekonomik durumu çokta iyi değildi. Okul yıllarında disiplinli ve ciddi bir öğrenciydi ve sınıfında en başarılı öğrenciydi. Spora okul zamanlarında başladı. Futbol oynamayı seven Arnold daha sonralarda kendini zayıf gördüğü için vücut geliştirme sporuna başladı. Vücut geliştirme sporcusu olmasına ailesi pek sıcak bakmadı. Babası Arnold’un kendisi gibi polis olmasını istiyordu. Buna rağmen Arnold ailesini karşısına alarak vücut geliştirme sporcusu olmakta kararlıydı ve bu durumun doğuracağı sonuçlara hazırdı.

Arnold Schwarzenegger Avusturya Ordusunda

Arnold ebeveynlerinden bağımsız hareket etmesi gerektiğini düşünüyordu ve bu durumdan dolayı genç yaşta büyük kararlar alması gerekiyordu. 1965 yılında zorunlu askerlik görevini yapmak için 18 yaşında Avusturya ordusunda tankçı olarak görev yaptı. Aynı yıl Junior Mr. Europe vücut geliştirme yarışmasını kazandı.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 20 yaşında Mr. Universe’ü ödülünü üst üste iki yıl kazandı ve bu ödülü kazanan en genç sporcu oldu ve Avrupa’nın en iyi inşa edilmiş adamı olarak tarihe geçti.

1968 yılında Amerika’ya geldi ve vücut geliştirmeye devam etti. Mr. Olympia’ya katıldı ancak şampiyon olamadı. 1970 yılında nihayet Mr. Olympia şampiyonu oldu ve bu şampiyonluk 1975 yılına kadar devam etti ve bu dönemde yıllarını verdiği vücut geliştirmeden emekli olduğunu açıkladı. Hep Hollywood aktörü olma hayali vardı ve artık bunun için çalışmaya başladı.

Aktörlük Hayatının Başlangıcı

İlk filmi Hercules İn New York olan Arnold Schwarzennegger İngilizcesi kötü olduğu için sesi dublajlıydı. İnsanların çok komik, garip bir aksanı olduğunu ve hiç şansının olmadığını söylediler. Arnold Schwarzenegger için en uygun filmler vücut geliştirme filmleriydi. Adının duyulmasını sağlayan filmler ise 1984 yılında büyük box ofis adlı yapım ve The Terminatör adlı yapım oldu.

1986 yılında Maria Shriver ile dünya evine girdi. Çiftin Katherine Eunice, Christina Maria Aurelia, Patrick Arnold, Christoper Sargent Shriver adın

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

da dört çocukları oldu. 80’li yıllar Arnold Schwarzenegger ve Slyvester Stallone’nin aksiyon filmlerinde dünyaca ünlü oldukları yıllardı. Çeşitli filmlerde yer alan Schwarzenneger 1991’de Terminatör’ün devam filmi Terminatör 2:Judgement Day ile yılın en çok hasılat yapan filmi olarak tarihe geçti.

Politika Hayatı

Küçük yaşlardan itibaren politikaya ilgi duyan Schwarzenneger eşinin siyasi bağlantıları nedeniyle bu alanda çokça düşünme ve tartıl-şma fırsatı oldu. 2003 yılında California Valisi olarak seçilen Schwarzenneger iki dönem valilik yapmıştır. California Valisi olarak seçilen ikinci aktör oldu. İlki Ronal Regan’dı. Hayatı vücut geliştirme, aktörlük ve politikacı olarak geçmiş başarılı bir insandır.

Devamını oku