Takip Edin

Girişimcilik

Backlink, kaliteli olduğu zaman düşünemeyeceğiniz kadar sitenizi geliştirir. Kalitesiz olduğu zaman da tahmin edemeyeceğiniz kadar batırır. Sizin sitenizin kalitesi belirlenmiştir. Sizin sitenizden çok daha yüksek kalitede bulunan bir siteden bir backlink aldığınız zaman sizi kalite açısından yüceltecektir. Fakat bunun böyle olduğunu çoğu kişi biliyor. Peki neden yapamıyorlar? Çünkü kimse durup dururken size link vermez. Sizin diğer sitelerden ayrılmanız gerekir. Örneğin bir profesörsünüz ve daha önce olmayan bir şeyi siz buldunuz. Bunu hiçbir şekilde değiştiremezler. Fakat yayınlamak zorundalar. Bu yayınlama işlemi sırasında hiç değiştirmezlerse spam yerler. Tek çaresi var size link verecekler ve yayınlama işlemini gerçekleştirecekler.

Kaliteli içerik oluşturmak

İçerik bir internet sitesinin kalbi olduğu için bu kalbe iyi davranmalıyız. Ne kadar kaliteli içerikler üretirseniz o kadar da sağlıklı ve kalıcı bir büyüme yaparsınız. Kendi sitelerimden yola çıkarak kalıcı içerikler yazmanın önemini anlatamam. Birkaç tane haber sitem oldu. Bu siteleri yönetmek oldukça zaman alan bir iş. Çünkü haberleri sürekli takip etmelisiniz, bu haberleri içeriğe dönüştürmelisiniz ve bu içeriği duyurmalısınız. Bu tip içerikler oldukça kısa sürelidir. Fakat yaptığım kategori değişimleri sayesinde bu dertlerden kurtuldum. Artık neredeyse sosyal medya kullanmıyorum. Sosyal medyadan gelen ziyaretçi oranım yaklaşık %2. Bir tane sitemde bulunan bir yazım var. O yazıyı yaklaşık 2 yıl önce yazmıştım. Fakat hala daha müthiş derecede ziyaretçi çekiyorum. Bu ziyaretçi çekme oranım toplam ziyaretçinin %40 ‘ı gibi bir oran. Biraz analiz aracı sayesinde çeşitli sitelerin anahtar kelime analizini yapar ve kendi planınızı oluşturabilirsiniz. Benim size tavsiyem geçici değil kalıcı içerikler yazın. “Özgün İçerik Hazırlamak” başlıklı yazımız size en iyi kaynak olacaktır.

Udemy Kupon ‘da bulunan bütün blog içerikleri kalıcı türden yazılardır.

Backlink ile anahtar kelime ilişkisi

Sizin sitenizin ne kadar fazla ziyaretçisi olduğundan daha önemlisi içeriğidir. Anahtar kelimeler çok çeşitli işlevlerde kullanılır. Sizin sadece konunuzu belli etmez. Sıra dışı bir örnek vereceğim. Dünyada sadece bir tane içme suyu üreten yer olsaydı ve hiçbir şekilde başka bir suyu içemiyor olduğumuzu varsayarsak o firma ne derse biz onu yapmalıydık. Olmaz da siz bir anahtar kelime bulduğunuzda ve o anahtar kelime üzerinde tekel olduğunuzda sizi hiçbir güç durduramaz. Size tavsiyem düzgün bir anahtar kelime analizi ile kalitenizin artmaması ve backlink alamama durumunuz yoktur. Sitemizde yer alan internet siteleri ile ilgili içerikleri inceleyerek kalitenizi oldukça fazla arttırabilirsiniz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir